W dniach 28.08.2024 r. - 29.08.2024 r. biuro CKU MANS będzie nieczynne

Jesteśmy Menedżerską Akademią Nauk Stosowanych w Warszawie

Szanowny Państwo,

W 2022 r. zdecydowaliśmy, że MANS w Warszawie jako globalna marka edukacyjna będzie funkcjonowała z nową nazwą — Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie. To element naszej strategii i jednocześnie bardzo ważny moment w historii MANS w Warszawie. Uczelnia utrzymuje swoją pozycję w rankingu „Perspektyw” oraz dziennika „Rzeczpospolita” wśród 20 najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce. Tym samym jest w gronie uczelni akademickich, które mają ugruntowaną pozycję na rynku edukacji szkół wyższych i z sukcesem funkcjonuje już od ponad 27 lat.

Decyzją Ministra Edukacji i Nauki (DSW-WNN.8014.259.2021.KT.4) MANS w Warszawie zmienia nazwę na: „Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie”.

Zmiana nazwy na Menedżerską Akademię Nauk Stosowanych w Warszawie (MANS) to złożony proces, który obejmuje wiele różnych obszarów. Dziś z całą pewnością możemy powiedzieć, że zakończył się on dla nas sukcesem. Potwierdzają to zarówno duże zainteresowanie kandydatów na studia z Polski i z zagranicy, wysoki poziom rozpoznawalności marki, jak i rosnące wyniki rankingów oraz uznanie instytucji międzynarodowych, między innymi the Academic Union, Oxford i the Business Graduates Association. Żadna ze składowych tego sukcesu nie byłaby możliwa, gdyby nie ogromne zaangażowanie i wkład w przygotowania pracowników MANS w Warszawie. Poprzez zmianę nazwy z sukcesem zamknęliśmy kolejny etap zaznaczania naszej obecności na polskim rynku edukacyjnym i z wielkim entuzjazmem wyruszamy dalej. Chcemy trwale zapisać się w percepcji naszych studentów i kontrahentów oraz sukcesywnie budować siłę naszej marki.

MANS w Warszawie po zmianie nazwy i logo będzie kontynuować różnorodną ofertę edukacyjną, podnosząc jednocześnie standardy swojego funkcjonowania. Łączą nas wartości, jakie niosą za sobą nauka, a także spójna wizja modelu kształcenia.

Koncepcja zmiany logo bazuje na dotychczasowych elementach grafiki jak układ kołowy oraz symbolika orła, która została wzmocniona. Symbolicznie zasugerowano gotowość do otwarcia się na nowe doświadczenia, podążania w nieznanych dotąd kierunkach i eksplorowania nieodkrytych obszarów. Rebranding objął także znaki identyfikujące wszystkie 11 kierunków studiów, studia podyplomowe i MBA.

Marta Kittel

Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radów Prawnych w Warszawie. Ekonomistka w specjalizacji technologie sieci komputerowych. Absolwentka Akademii Zarządzania IT Administracji Publicznej na kierunku Informatyka. Specjalistka prawa zamówień publicznych, z którą to dziedziną swoją przygodę zaczynała jako protokolantka w Urzędzie Zamówień Publicznych, aby kontynuować ją jako prawnik i radca prawny w czołowych warszawskich kancelariach. Posiada bogate doświadczenie jako pełnomocnik występujący przed Krajową Izbą Odwoławczą i sądami powszechnymi. Współautor komentarza do ustawy Prawo zamówień publicznych z 11 września 2019r., a także Leksykonu zamówień publicznych, wydanego przez wydawnictwo Wolters Kluwer Polska w 2020 roku. Autor licznych artykułów eksperckich. Oprócz zamówień publicznych specjalizuje się m.in. w prawie gospodarczym, prawie rodzinnym oraz prawie karnym. Prowadziła wykłady dla studentów wielu polskich uczelni, w tym na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie wykłada na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Uczestnik licznych konferencji naukowych. Udzielała wywiadów do prasy, telewizji i radia. Miłośniczka sportu i motoryzacji, instruktor siatkówki, sternik motorowodny. Swoje pasje stara się przekazać córkom.

Tomasz Jaworski

Ekspert w dziedzinie transformacji cyfrowej i zastosowań ICT, w tym sztucznej inteligencji. Praktyk z 25-letnim doświadczeniem w realizacji projektów transformacyjnych w największych korporacjach IT (Microsoft, Dell EMC, Hewlett-Packard, Oracle).

Wykładowca akademicki i mentor. Mówca. Aktywnie uczestniczy w wymianie wiedzy i doświadczeń, konsultowaniu polityk, regulacji i inicjatyw high-tech oraz popularyzowaniu IT. Ekspert strategicznych projektów e-Usług. Autor.

Jako ekspert branżowy doradza w inicjatywach zastosowania AI w ochronie zdrowia, środowiska, rolnictwie, kolei oraz obszarze sprawiedliwości i bezpieczeństwa publicznego.

Eliza Kowalska

Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Specjalistka ds. RPA, Trenerka Robotów. Od 2021 roku zajmuje się budowaniem scenariuszy dla robotów software’owych w oparciu o polską technologię Wizlink® (https://wizlink.eu). Współpracowała z kilkudziesięcioma organizacjami w obszarze RPA, gdzie brała udział w robotyzacji ponad 100 procesów z różnych obszarów. Ponadto posiada dużą wiedzę z praktycznego wykorzystywania MS Excel w biznesie, którą dzieli się wspierając klientów i partnerów w obszarze szeroko pojętej automatyzacji. Prowadzi szkolenia i warsztaty z technologii Wizlink® oraz bierze również aktywny udział w jej rozwoju.

Michał Wawiórko

Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Ekspert branży IT oraz nowych technologii, konsultant w obszarach automatyzacji i robotyzacji procesów. Prelegent na wydarzeniach branżowych i seminariach. Od 2017 roku wyposaża firmy i ludzi w roboty programowe oraz upowszechnia robotyzację. Od 2018 roku jest CEO w polskiej firmie First Byte, która jest właścicielem autorskiego narzędzia klasy RPA o nazwie Wizlink® (https://wizlink.eu), za pomocą którego roboty jeszcze szybciej mogą zagościć w różnej wielkości organizacjach, zarówno z sektora prywatnego jak i publicznego.

Jacek Suty

Absolwent Uniwersytetu Technologicznego przyrodniczego w Bydgoszczy. Doktorant Politechniki Bydgoskiej z dziedziny nauk inżynieryjno-technicznych i telekomunikacji Certyfikowany Manager projektów informatycznych od ponad 20 lat związany z branżą IT. W roli Managera Architekta IT i oprogramowania skutecznie tworzył koncepcje, projekty informatyczne i zarządzał wytworzeniem systemów informatycznych dla instytucji publicznych i komercyjnych takich jak: NASK , Biblioteka Narodowa, KPRM, NFZ czy Archiwa Państwowe.

Pasjonat Humanistyki cyfrowej, analizy danych i projektowania nowych rozwiązań informatycznych. Uważa, że digitalizacja i odpowiednie cyfrowe opracowanie zasobów kultury jest jednym z kluczowych zadań publicznych w dzisiejszym cyfrowym świecie.

Renata Wozba

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Zarządzania Marką                       w Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej oraz Zarządzania Kryzysowego w Akademii Sztuki Wojennej. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w obszarze strategii rozwoju, komunikacji marketingowej, w tym Public Affairs (PA) oraz zarządzania kryzysem. Pracowała na kierowniczych stanowiskach w spółkach sektora finansowego, nieruchomości komercyjnych, telekomunikacyjnego, medycznego. Była również niezależnym ekspertem zarządów i rad nadzorczych firm, które swoją działalność rozszerzały na rynki zagraniczne, w tym rynki wschodnie. Brała udział   w projektach, które wymagały wsparcia z dziedziny Public Affairs we współpracy sektora prywatnego z sektorem publicznym, w tym władzami miast. Zarządzała wieloma sytuacjami kryzysowymi w  przedsiębiorstwach, które zniwelowane zostały do minimum. Opracowywała całą procedurę zmian w organizacji tworząc nową standaryzację w oparciu o prewencję kryzysową. Autorka licznych publikacji prasowych w tym m.in. dla FORBES oraz szkoleń z dziedziny strategii komunikacji kryzysowej, PR, PA oraz pracy z mediami. Od 7 lat zarządza grupą spółek GRUPY T2S, specjalizującej się w outsourcingu procesowym i pracowniczym w branży logistycznej i przemysłowej.  

Kilka lat temu Grupa T2S wprowadziła kampanie społeczną #STOPRASIZMOWIWPRACY, mającą na celu ujednolicenie praw i warunków pracy dla cudzoziemców, bez względu na kolor skóry, płeć, wiek, czy wyznawaną religię. Grupa T2S jako jedna z pierwszych zainicjowała ogólnopolski program aktywizacji zawodowej osób po 50-tym roku życia, jako odpowiedź na powiększający się trend starzejącego się społeczeństwa w Polsce. Cały czas również wspiera wszelkiego rodzaju organizacje charytatywne jak również czynnie uczestniczy w inicjatywach mających na celu  aktywizacji Seniorów. 

Renata Wozba jest także współzałożycielką Instytutu Spraw Cyfrowych , niezależnego Think Tank’u z eksperckim zespołem z dziedziny cyfryzacji i nowych technologii. Realizowane przez Instytut działania są uznanym źródłem badawczo informacyjnym dla organizacji rządowych w Polsce jak i Europie oraz największych koncernów technologicznych na świecie.

dr hab. Agata Lulewicz-Sas

Profesor w Instytucie Kapitału Ludzkiego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, członkini komisji rektorskiej ds. społecznej odpowiedzialności uczelni oraz Grupy roboczej ds. społecznej odpowiedzialności uczelni działającej przy Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Prowadzi badania w obszarze zarządzania i jakości. Specjalizuje się w następujących obszarach badawczych: społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstw, społeczna odpowiedzialność uczelni, ESG, zarządzanie kapitałem ludzkim, zintegrowane systemy zarządzania ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001. Autorka i współautorka licznych publikacji naukowych, m.in. Ewaluacja społecznie odpowiedzialnej działalności przedsiębiorstw, Zintegrowane systemy zarządzania jakością, środowiskiem i bezpieczeństwem pracy,. Współpracuje z praktyką gospodarczą w charakterze konsultanta i eksperta.gospodarczą w charakterze konsultanta i eksperta.

Marek Kuźnicki

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada 20 letnie praktyczne doświadczenie w zakresie rozpoznawania, zapobiegania i zwalczania zagrożeń godzących w bezpieczeństwo wewnętrzne państwa. W latach 2013 – 2017 Zastępca Dyrektora Centrum Antyterrorystycznego ABW, odpowiedziany za koordynację działań operacyjno – rozpoznawczych, opracowywanie procedur reagowania oraz sporządzanie algorytmów postępowania w sytuacji kryzysowej.  Wieloletni uczestnik prac Międzyresortowego Zespołu do Spraw Zagrożeń Terrorystycznych. Kierował pracami zespołów zadaniowych wykrywających i analizujących słabe punkty zarządzania kryzysowego oraz wskazujących potencjalną strategię i kierunki dalszego działania. Autor szkoleń związanych z budowaniem polityki bezpieczeństwa w organizacjach, przeciwdziałaniem zagrożeniom o charakterze terrorystycznym i wywiadowczym dedykowanych przedsiębiorcom, przedstawicielom administracji rządowej, zarządom Spółek Skarbu Państwa, dyplomatom oraz żołnierzom Wojsk Specjalnych. Wykładowca Instytutu Spraw Cyfrowych i Centrum Studiów i Edukacji na Rzecz Bezpieczeństwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Certyfikowany audytor wewnętrzny kontroli jakości w zakresie ochrony lotnictwa cywilnego oraz instruktor Aviation Security.

dr hab. Stanisław Łobejko

Profesor w Instytucie Rynków i Konkurencji, Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH. Od wielu lat prowadzi badania w zakresie innowacyjności oraz cyfryzacji przedsiębiorstw i gospodarki. Posiada duże doświadczenie w realizacji projektów badawczych i stosowania zaawansowanych metod statystycznych.

Kamila Pendyk

Współzałożycielka i Prezeska Instytutu Spraw Cyfrowych, wykładowczyni uniwersytecka, kierowniczka programów i projektów IT z wieloletnim doświadczeniem. Ostatnio Kierowniczka Programu Transformacji Cyfrowej i Kierowniczka Działu w Polskich Portach Lotniczych. W ramach programu transformacji cyfrowej wdrażała m.in. projekty Paperless, Ekosystem Online, wraz z PMO rozwijała produkty Atlassiana, ujednolicała i optymalizowała współpracę miedzy zwinnymi i waterfallowymi metodykami stosowanymi w prowadzeniu projektów oraz budowała architekturę rozwiązań, projektów i korporacyjną. Ukończyła wiele szkoleń związanych z zarządzaniem projektowym, m.in Agile Business Consortium Scrum Master, Lean, PMI-ACP Certyfications czy ITIL4, w sumie około 30 szkoleń ukierunkowanych w zarządzaniu i transformacji cyfrowej. W latach 2019-2021 w Ministerstwie Cyfryzacji kierowała dwoma projektami unijnymi realizującymi Program Otwierania Danych w Polsce: „Otwarte dane plus” i „Krajowe Repozytorium Obiektów Nauki i Kultury”. Od 10 lat związana z branżą IT.

dr Anna Tryfon-Bojarska

Międzynarodowa ekspertka i menadżerka w zakresie innowacji, digitalizacji, bezpieczeństwa cyfrowego i ESG. Posiada 17 letnie doświadczenie w branżach: budowlanej, deweloperskiej, medycznej i paliwowo-energetycznej. Realizowała  projekty cyfrowe w sektorze publicznym i prywatnym. Dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem jako wykładowca, szkoleniowiec, ekspertka grup roboczych z obszar cyfryzacji i bezpieczeństwa cyfrowego.Jestem współautorką wielu publikacji naukowych i raportów eksperckich oraz cyfrowych standardów branżowych. 

Specjalna zniżka

Jesteś absolwentem WSM/MANS ?

oraz wpisowe 0 zł